One-to-One Service Prices

Compare the our service packages and find the best fit for you.


One-to_One Intensive Lessons and Reading Workshop/ per month / 1 hour, 4 times a week, 16 hours per month.

$320.00

1 hr 4 days week/ for a month. Reading / Reading Comprehension/ vocabulary/ grammar and writing also can be included in this package.

Recommended for child's improvement

1 hr session ( 2 x week) 8 hours

Product
$5.00

Weekly Service

$40

Per Week ( 1 hour ) 2 x per week  (2 x $20 = $40 = 2 hrs) tutoring any subject 

Convenient

1 hr session (2 x week)  

Product
$5.00

Daily Service

$20

Per Day (1 hour) per subject

As needed

1 hr session

Product
$5.00